בית / פסיכולוג קליני

פסיכולוג קליני

בפגישה עם פסיכולוג קליני תפגשו באיש מקצוע שמתמחה בהבנת הקשר בין הגוף והנפש. פסיכולוג קליני יכול לעזור בניתוח תהליכים נפשיים ובעיות נפשיות ומציאת פתרונות לבעיות כגון אלו, סיוע במקרה של מצוקה, ניתוח היחסים הבינאישיים, קידום וטיפוח של התפתחות אישית. פסיכולוגים קלינים רבים עוסקים בנוסף לטיפול בתחומי המחקר, הפיתוח, הייעוץ, ההוראה ועוד.dreamstime_xs_18293655
מה ההבדל בין פסיכולוג קליני לפסיכולוג רגיל?
פסיכולוג הוא אדם שלמד תואר שני בפסיכולגיה, ולא בהכרח הוסמך למתן טיפול אישי ופרטני. ישנם תחומים רבים ושונים המרכיבים את ענף הפסיכולוגיה. פסיכולוג קליני מוסמך להעניק טיפול פסיכולוגי אישי מילולי, במקרה של בעיות נפשיות, קשיים בתפקוד ועוד. הענף בו עוסק הפסיכולוג הקליני נקרא פסיכותרפיה, שמשמעו טיפול על-ידי שיחה ומתן ייעוץ אישי.
מתי כדאי לפנות לטיפול עם פסיכולוג קליני?
כאשר חווים קשיים נפשיים אשר פוגעים בתפקוד ובאיכות החיים, או נתקלים במצוקה או בעיה שלא מצליחים לפתור, חווים תחושות של תסכול, דכאון, מתח, חרדה, פחד או כעס שקשה להסביר או למצוא להם מרפא, מומלץ מאד לפנות לטיפול ולאבחון הבעיה ובכך למלא, לאחות, ולשפר בצורה משמעותית את איכות החיים ותחושת הסיפוק והנחת, ובעיקר לסייע בצורה משמעותית בהבנה שלנו את עצמנו וההתמדדויות שלנו בחיים. הפסיכולוג הקליני יכול לספק את הכלים שיעזרו לנו לעשות שינוי משמעותי בחיינו.
האם ישנו הבדל בתעריפים בין מסגרת ציבורית ומטפל פרטי?
אכן קיימים הבדלים בתעריפים, ובהכרח בחירה במסגרת הציבורית תאפשר הוזלה בעלויות. מאידך, בטיפול הפרטי מתקבל יחס אישי ופרטני יותר, גמישות משמעותית בקביעת שעות הטיפול, ההמתנה ואורך המפגשים. כמו כן המסגרת הפרטית מאפשרת את בחירת המטפל שלכם לפי העדפותיכם ונטיותיכם האישיות. בנוסף כאשר מחפשים מטפל פרטי, ניתן לבחור על פי רמת ההמלצות ולדעת יותר לגבי איכות הטיפול לפי רמת הביקוש שיש לאותו מטפל.