בית / פסיכותרפיה

פסיכותרפיה

האם הרגשתם אי פעם שיש לכם בעיה שמפריעה לכם בתפקוד היומיומי, אותה אתם ממשיכים "לסחוב" מכוח האינרציה וכל הזמן אומרים לעצמכם שהייתם יכולים לחיות טוב יותר לולא הבעיה הזו?
לא משנה מהי הבעיה, אם זו בעיה משפחתית, בעבודה, בלימודים או עם עצמכם ,  מסתבר שאינכם טועים, אנשים רבים אינם מודעים לכך שחייהם יכולים להשתפר בצורה משמעותית אם רק ילכו להתייעץ ולפרוק את מה שמכביד עליהם כל כך .
קראו את המאמר הבא כדי להבין מדוע פסיכותרפיה יכולה לשפר את חייכם.dreamstime_xs_22931794 (2)

מהי פסיכותרפיה?
פסיכותרפיה כשמה כן היא. מקור המילה ביוונית ומשמעות המילים המרכיבות אותה היא פסיכו = נפש ותרפיה = טיפול. פסיכותרפיה הינה מפגש בין מטפל שיכול להיות פסיכולוג (או עובד סוציאלי בעל תואר שני בפסיכולוגיה) לאדם המגיע להתייעץ לגבי בעיה בחייו שבה הוא רוצה לטפל.

כיצד מתרחשת פסיכותרפיה
פסיכותרפיה לרוב מורכבת משיחות בין מטפל למטופל. המטפל לומד להכיר את האדם שבא לקבל טיפול, את הרקע ממנו הגיע ואת הבעיות איתם הוא מנסה להתמודד. המפגשים מתרחשים אחת לשבוע או לפי הצורך של המטופל. במפגשים הללו משוחחים המטפל והמטופל על הבעיות המטרידות את המטופל. הטיפול בבעיות המתרחשות בהווה לעיתים לעיתים יצריך חזרה אחורה והתבוננות בעברו של המטופל , בילדותו ובדברים אחרים הנמצאים בתת מודע שלנו ואיננו מודעים להשפעתם על חיינו.

באילו מצבים כדאי לפנות לפסיכותרפיה
בכל מצב בהם אדם מרגיש שקשה לו להתמודד לבד עם בעיה מסוימת בחייו שמפריעה לו. החל מבעיות למידה ,בעיות בזוגיות , בעיות בעבודה , במשפחה, עם חברים וכן הלאה. במידה וטיפול אצל פסיכותרפיסט אינו מספיק והפסיכותרפיסט רואה שיש צורך בטיפול מעמיק יותר  או אפילו טיפול תרופתי מסוים שהוא אינו מורשה לתת , הוא יפנה את המטופל לטיפול של פסיכיאטר.